Blog entry by Kitty Ruff

Picture of Kitty Ruff
by Kitty Ruff - Thursday, 27 April 2023, 4:43 AM
Anyone in the world

Pomůže vám hovořit se svým zdravotnickým týmem o změně léků na alergii, když je to nutné. Poskytuje vám informace, které potřebujete, abyste si promluvili se svým lékařem o možnostech léčby alergií. Byl odborník na alergii ochoten poskytnout mi všechny informace, které potřebuji k informovanému výběru? Veškeré další informace, useful content které vám lékař sdělí, zapište do poznámkového bloku, abyste je našli, když je budete potřebovat. Váš lékař může také dát vašemu dítěti akční plán ASCIA (Australasian Society of Clinical Immunology and Allergy). To znamená nejíst arašídy, ale také to znamená číst seznamy složek na etiketách všeho, co plánujete jíst. To znamená, že byste měli zvážit přesun někam, kde měli předchozí majitelé kočku, pokud jste alergičtí. Sušené kočičí sliny ulpívají téměř na čemkoli, včetně oblečení, nábytku a koberce. Kočky používají sliny k čištění srsti, která nakonec uschne a dostane se do vzduchu. Přestože dlouhosrstí psi mohou produkovat stejné množství srsti jako krátkosrstí psi, dlouhosrstí psi mohou ukládat více srsti v jejich srsti, což vede k silnější alergické reakci. Případně samčí keře produkují každé jaro tuny pylu.

Pokud snížíte množství prachu ve vaší domácnosti, sníží se také počet roztočů a množství odpadu, který produkují. Tyto drobné kapky čištěných alergenů - jako jsou pyl nebo roztoči - se umístí pod jazyk jako alternativa k týdennímu očkování proti alergii. Alternativou je úplné uzavření ventilačních otvorů. Existuje alternativa k bolestivému a drahému testování alergie? Vzhledem k tomu, že příčinou alergií na arašídy je chyba naprogramovaná ve vašem těle, ve skutečnosti neexistuje lék. Nejlepší způsob, jak obejít alergie na arašídy, je vyhnout se kontaktu s arašídy. Epinefrin zastaví anafylaktickou reakci, dokud nedostanete lékařskou pomoc. Pokud se vaše pračka dostatečně nezahřeje, zkuste studenou: Vložte předmět napadený roztoči na den nebo dva do mrazáku. Pro nejúčinnější léčbu alergie pomáhá sledovat dvě věci: 1) léky na alergii, které užíváte, a jejich účinek; a 2) vaše příznaky alergie. Může trvat šest měsíců, než kočičí alergeny z prostředí zmizí. Jedinci predisponovaní k alergickým stavům se také označují jako atopičtí jedinci (alergen se do těla dostává z vnějšího prostředí).

Ekzém neboli atopická dermatitida se vyznačuje suchou, červenou a svědící kůží. Astma a alergická onemocnění, jako je alergická rýma (senná rýma), potravinová alergie a ekzém, jsou v USA běžné pro všechny věkové skupiny. Věk také hraje roli: Potravinové alergie jsou nejčastější u dětí a děti ze svých alergií často vyrostou. Naše těla jsou vystavena všem druhům stimulantů a dráždivých látek po celý den, ale obvykle pokračujeme, aniž bychom byli ovlivněni mikroskopickými alergeny nebo citlivostí na potraviny. Chcete-li snížit výskyt alergenů na vašem prádle, perte je každý týden při velmi vysoké teplotě. Kočku koupejte jednou týdně. Která část kočky způsobuje alergie? Protein, který způsobuje psí alergie, lze nalézt také v psích slinách, krvi, moči a výkalech. Subluxace nebo nesouososti v krční páteři způsobují nervovou interferenci, která může narušit komunikaci mezi těmito systémy website a vytvořit nebo zhoršit alergickou reakci. Mohou se shromažďovat na vlhkém nábytku náchylném k prachu, jako jsou polštáře, find here matrace, koberce a plyšové hračky. Prach se hromadí na místech, která přicházejí do kontaktu s uvolněnými kožními buňkami, jako jsou matrace, lůžkoviny a koberce. I když si pod pojmem alergie můžete představit ty otravné smrkání a kýchání, které se objevují každou novou sezónu, některé z těchto alergických reakcí mohou být ve skutečnosti život ohrožující.

Jelikož jsou arašídy tak častým alergenem, výrobci vám usnadňují život tím, že na etikety potravin, které mohly přijít do styku s arašídy, tisknou fráze jako „může obsahovat ořechy" nebo „vyrobeno v zařízení, které také zpracovává ořechy". Kromě toho, že vyčistíte všechny nahromaděné nečistoty a špínu ze zákoutí a skulin vašeho domova, pořízení kvalitní čističky vzduchu vám pomůže zajistit, že toto roční období nebudete trávit starostmi jak s alergiemi, tak s Covidem. Allergy Insider se snaží být důvěryhodným zdrojem, který lidem pomůže lépe porozumět alergiím, od příznaků a spouštěčů až po testování a léčbu. Většina alergologů netestuje alergie na peří, protože jsou extrémně vzácné a většinou neprokázané. Testy používané k diagnostikovaným alergiím zahrnují kožní testy, krevní testy, provokační test a test nosního nátěru. Jeden běžný krevní test se nazývá radioalergosorbentní test nebo RAST. Alergie na arašídy je jednou z alergií, které je nejtěžší překonat.